Son Yorumlananlar

Son Yorumlananlar

Yoruyorum ile tartışmalara katıl, yorumunu paylaş. Kendini ifade etmenin en kolay ve en özgür yolu. Gündem belirleyen her zaman sen ol!

Discussion List

 • 2
  Polonezköy'ün Polonya ile alakası olması
  İstanbul Beykoz'da yer alan Polonezköy'ün aslında Polonya ile alakası olduğunu biliyor muydunuz? Rusya-polonya savaşları sonrasında savaştan kaçan Polonyalı mülteciler polonezköy'e yerleştirilmiş. Tabii o zamanlar polonezköy'ün adı "adampol".Ancak göçen mülteciler sebebiyle ismi  Polonezköy oluvermiş. Hatta Polonya prensi Adam Czartoryski de uzunca bir süre polonezköyde ikamet etmiş. 
  35 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Gündem
 • 0
  Fareden akıl dolu bir kaçış

  köşeye sıkışan fare zekice ortamdan sıvışıyor
  25 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Video
 • 0
  Kupa Akhisarın
  Türkiye kupasının sahibi Akhisar spor oldu. Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe'yi 3-2 yenen Akhisarspor, tarihinde ilk kez kupayı müzesine götürdü.
  29 görüntülenme 1 yorum En son Murat yorumladı Spor
 • 1
  YÖK, Fransızca bölümlerine öğrenci almayı durduruyor
  Fransa'da 300 yazar ve siyasetçinin, şiddet ve yahudi düşmanlığı yaydığı iddiasıyla Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkartılması talebinde bulunmuştu. Ülkemizden bu duruma bir çok tepki gelmişti. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'da (YÖK) duruma sessiz kalmayarak, Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan ve henüz öğrencisi olmayan Fransız Dili ve Edebiyatı ve Fransızca öğretmenliği bölümlerine yeni bir karar alınıncaya kadar öğrenci alınmamasına karar verdi.
  26 görüntülenme 1 yorum En son dmr51 yorumladı Gündem
 • 0
  İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekili CHP'ye döndü
  hayırlı olsun geri dönmüşler...
  32 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Siyaset
 • 1
  Ziraat Bankası Konut Kredi Faizlerini 0,98'e düşürüyor
  Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı sonrası Ziraat Bankası, 500 bin liraya kadar konut kredilerinde faiz oranını yüzde 0,98'e düşürdü. Yeni faiz oranları 11 Mayıs'tan itibaren geçerli olacak.

  Emlak sektöründe işler iyi gitmiyordu. Bir nebze olsun piyasayı rahatlatır inşallah.
  46 görüntülenme 2 yorum En son dmr51 yorumladı Ekonomi
 • 0
  Galatasaray ile Fenerbahçe aynı puan ve averaj ile ligi bitirirse
  Bu güzel soruyu Uğur Meleke sormuş ve cevaplamış bugünkü yazısında;

  Süper Lig Müsabaka Statüsü’ne göre, kalan maçlarda alınacak skorlar doğrultusunda Galatasaray ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk için tarafsız sahada ekstra bir play-off maçı oynama olasılığı bulunuyor.

  Süper Lig’de puan, averaj, hatta gol hesabı yapıyor durumdayız şu anda. Ötesi, ihtimali çok yüksek olmasa da, bayağı enteresan bir ekstra play-off olasılığı var önümüzde!

  Süper Lig Müsabaka Statüsü’ne göre iki takımın puan eşitliği hâlinde, sırasıyla:

  a) Kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,

  b) Kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına (Bu müsabakalarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz),

  c) Genel gol averajına,

  d) Gol sayısına,

  e) Hükmen yenilgi sayısına bakılıyor.

  TFF, “Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi hâlinde, ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılır” diyor statüsünde.
  28 görüntülenme 1 yorum En son Uğur yorumladı Spor
 • 1
  31 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Video
 • 0
  63 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Spor
 • 7
  Facebook Çöpçatan Oluyor
  Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, çok yakında Facebook kapsamında oluşturulacak çöpçatanlık özelliğinin kullanıma açılacağını söyledi.

  Yeni özellik aracılığıyla Facebook kullanıcıları, mevcut profilleriyle bağlantılı bir çöpçatan profili oluşturacak. Bu profil kullanıcının esas arkadaşları tarafından görülemeyecek. Daha sonra Facebook algoritması kullanıcıya olası eş tavsiyelerinde bulunmaya başlayacak. Yeni özelliğin Facebook’un tüm hizmetlerinde olduğu gibi ücretsiz olacağı da belirtildi.
  92 görüntülenme 1 yorum En son Murat yorumladı Teknoloji