yoruyorum

Yoruyorum ile tartışmalara katıl, yorumunu paylaş. Kendini ifade etmenin en kolay ve en özgür yolu. Gündem belirleyen her zaman sen ol!

Discussion List

 • memci
  0
  2020 Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul Olimpiyat Stadında
  Daha önce 2005 yılında da ev sahipliğini yaptığımız Şampiyonlar Ligi Finali 2020 yılı için tekrar İstanbul Olimpiyat Stadına verilmiş hayırlı uğurlu olsun...

  Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapacak olan Atatürk Olimpiyat Stadı, Lizbon'doaki Estadio da Luz Stadı'yla yarıştı ve bu yarıştan zaferle ayrıldı.
  memci 24 görüntülenme 0 yorum memci yazdı Spor
 • Murat
  0
  Ronaldinho aynı anda iki kadınla birden evlenecek
  Brezilya basınına göre Ronaldinho aynı anda iki kadınla birden evlenecek. Ronaldinho'nun ağustos ayında Priscilla Coelho ve Beatriz Souza ile nikah masasına oturması bekleniyor.


  Murat 34 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı İlişkiler
 • dmr51
  0
  Nietzsche'nin uzaklaşmanın önemine dair sözü
   Tanımak ve ölçmek istediğin şeylere, en azından kısa bir süre için veda etmelisin. Ancak şehri terk ettikten sonra kulelerin evlerden ne kadar yüksek olduğunu anlarsın.

  Nietzsche
  dmr51 103 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Gündem
 • dmr51
  1
  24 Haziran Genel Seçimleri Akparti Aday Listesi
  Sivri tiplerin elendiği daha dengeli ve makul isimlerin listede yer aldığı görünüyor. 18 yaş seçilme kanununa binaen bir kaç isim görünsene seçilme ihtimalleri düşük noktalardan eklenmişler.
  dmr51 28 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Siyaset
 • Murat
  0
  Beyaz Show Kanal D'de bitti
  Kanal D ve Doğan medyanın satılması ile Kanal D'de yaprak dökümü devam ediyor. Yılların Beyaz Show'u artık ekranlarda olmayacak. Kulislerde dolaşan bilgiye göre Beyaz bir süre ekranlara ara verecek. Kimbilir belki de başka bir kanalda devamda edebilir.
  Murat 30 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Televizyon
 • Murat
  0
  MB Başkanı İktisatçı Olmaması
  Yeni farkettiğim durum. MB'nın internet sitesine girdiğimizde şöyle ;

  "1976 yılında doğan Murat Çetinkaya, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü ve çift anadal programı kapsamında aynı Üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden mezun oldu. Halen aynı Üniversitede doktora çalışmasını sürdürmektedir."

  diye yazıyor. Sonra kısa bir araştırma ile gördüm ki, 2012 yılında yasa değişikliği ile iktisadi ve idari bilimler mezunları da mb başkanı olabilme imkanı gelmiş. Yani durum şudur; merkez bankamızın başına ekonomi eğitimi almamış birini getirmişiz.
  Murat 25 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Ekonomi
 • memci
  0
  Orta Dünya Konulu Kitap Tavsiyeleri
  Orta dünya (orta dünya kıtası diyebiliriz) J. R. R. Tolkien'in kurguladığı hayali bir mekan, kıta veya paralel evren de diyebiliriz. Her ne kadar Tolkien orta dünyanın yaratıcısı olsa da, gelecek nesil yazarlar Tolkien'den etkilenip kendi orta dünyalarını oluşturmuşlardır. Böylece edebiyatta orta dünya kavramı önemli bir yer edinmiştir.

  Benim ilk tavsiyem tabii ki üstad J. R. R. Tolkien'in kitapları olacak;
  1. Silmarillion
  2. Hurin'in çocuklar
  3. Güç yüzüklerine dair
  4. Hobbit
  5. Yüzüklerin efendisi
  memci 69 görüntülenme 2 yorum En son dmr51 yorumladı Edebiyat
 • dmr51
  0
  dmr51 30 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Video
 • dmr51
  0
  Şeker Portakalı (Kitap)

  Muhteşem bir kitap, tam bir klasik. Her yaştan insanın okuyabileceği bir kitap. Dünyayı bir çocuğun gözüyle görebilmek, onun gibi düşünebilmek, onun gibi anlayabilmek ve algılayabilmek için mutlaka okunmalı.

  Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelosun başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelosun çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zezenin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler. (Arka kapak bilgisi)
  dmr51 43 görüntülenme 0 yorum dmr51 yazdı Edebiyat
 • dmr51
  1
  'Kudüs her şeyimizdir'

  Kudüs'ün işgali, herhangi bir devletin herhangi bir devletten bir şehrini zapt etmesi gibi değildir. Çünkü Kudüs, herhangi bir devletin bir şehri değil, tıpkı Mekke gibi, tıpkı Medine gibi, bütün yeryüzü Müslümanlarının şehridir. Hıristiyan dünya için Vatikan nasıl ki ortak bir kutsal bölge ise, Kudüs de Müslümanlar için hatta çok daha fazla mübarek bir beldedir.

  Vatikan, Hıristiyanların sadece Katolik olanları için kutsal sayılır, ama Kudüs bütün Müslümanların ortak mukaddesidir. Vatikan, sonradan ihdas edilmiş, izafi bir kutsal bölgedir, fakat Kudüs sahihen ve fiilen mübarektir Müslümanlar için.

  Kudüs'ün Hıristiyan ve Yahudilerce de kutsal bilinmesinin temelinde sadece siyaset yatar. İslâm düşmanlığı üzerine kurulmuş bir siyasettir bu.

  Âdem aleyhisselamdan bu yana gelen peygamberlerin tümünü onaylayan, hepsinin mirasına sahip çıkan ve layık olan sadece Müslümanlardır. Hıristiyanlar ve Yahudilerse, asabiyetin, bölücülüğün, inkârların, düşmanlıkların örgütü olmuştur. Ancak bir veya bazı peygamberlere bağlı görünerek, onların getirdiği dini ise tahriflere uğratarak geliştirdikleri din ya da mezhep adlı örgütlerle, kendilerinin dışında kalan inançlara ve insanlara düşman oldular, katliamlar düzenlediler, haçlı seferleri açtılar.

  Hıristiyanlar da, Yahudiler de çok iyi bilirler ki Kudüs bütün hak dinlerin şehridir, yani asıl Müslümanların öz malıdır.

  Kudüs'ün işgali, Yahudilerle Hıristiyanların müşterek İslâm düşmanlığına çağdaş son örneklerden biridir ve en korkunç anlamlısıdır. Tarihi ve ırklaşmış bir nefretin timsalidir. Emperyalist niyetlerle mayalanmış olan bu nefretin bir ürünü olarak İsrail Devleti kuruldu. Ve emperyalizmin desteğinde adım adım ilerleyerek Kudüs işgalini gerçekleştirdi.

  Kudüs, Müslümanların canından koparılmış bir parçadır. Kim, orası Araplardan alınmış bir şehirdir gibi düşünüyorsa, emperyalizm beynini yıkamıştır onun.

  Kudüs yalnızca 100 milyonluk bir Arap âleminin değil, bir milyar Müslümanın malıdır. Bir milyar insana emanet kılınmış mübarek bir İslâm beldesidir Kudüs.

  Yahudi devleti, İslâm düşmanlığı ile kol kola girmiş bulunan evrensel emperyalizmin bir sıçrama tahtasıdır. Filistin'de çöreklenmiş olan Yahudi, birkaç milyon nüfusuyla izah edilebilecek bir gecekondu devlet değil; bütün Müslümanları siyasi ve iktisadi bakımdan sömürmeyi, çürütmeyi amaçlamış olan evrensel bir üs'tür.

  Kudüs'ün işgaline karşı çıkmayan, bu reddini her vesile ile haykırmayan, orayı kurtarmayı bir milli ülkü olarak benimsemeyen her Müslüman ve halkı Müslüman olan her devlet, bir kement gibi başının etrafında dolanan esaret zincirinin farkında değil demektir. Kudüs'ün uğradığı emrivakiyi şiddetle reddetmektir Müslümanlardan beklenen. En azından şiddetle ve nefretle ret!

  Yahudi'nin ve emperyalizmin yeni hamlelerine imkân vermeyecek olan tek silah vardır şimdilik, bu işgali gittikçe yoğunlaşan bir reaksiyonla reddetmek!

  42 devlet ve bir milyar insan sürekli olarak bu işgali reddettiğini ilan etmelidir.

  Kudüs'ü unutmak, yurdumuzu unutmaktır. İnancımızı, kişiliğimizi unutmaktır. Anlamımızı unutmaktır. Köleliğe talip olmaktır.

  Mehmet Akif İnan

  dmr51 133 görüntülenme 3 yorum En son dmr51 yorumladı Gündem