Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Son Yorumlananlar

Son Yorumlananlar

Yoruyorum ile tartışmalara katıl, yorumunu paylaş. Kendini ifade etmenin en kolay ve en özgür yolu. Gündem belirleyen her zaman sen ol!

Discussion List

 • 2
  Dolar Yanıyor
  Dolar şuan (16.05.2018-13:30) 4.40'lar seviyesinde ve dakika dakika değişiyor.

  Sabah saatlerinde doların 4.50 lirayı aşmasıyla Merkez Bankası devreye girdi. Merkez Bankası önce yazılı açıklama yaparak piyasada oluşan sağlıksız fiyat oluşumlarını takip ettiğini ve gerekli adımları atacağını duyurdu. Dolar 4.45 liraya kadar geriledi. Ardından devreye Mehmet Şimşek girdi piyasa ekonomisinin tek uygulanabilir seçenek olduğuna dikkat çekti. Dolardaki yükselişe son darbeyi ise Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüceğinin açıklanması vurdu. Bu üç adım doları 10 kuruş geriletmeyi başardı. Dolar şu an 4.40 lira seviyelerinde.
  476 görüntülenme 9 yorum En son memci yorumladı Ekonomi
 • 0
  William Shakespeare

  Batı edebiyatında çok sık adı geçer. Çok popüler bir simgedir. 26 Nisan 1564 – 23 Nisan 1616 yılları arasında yaşamış İngiliz şair, oyun yazarı ve
  aynı zamanda oyuncudur. İngiltere'nin ulusal şairi ve "Avon'un Ozanı" bilinir. İngilizce'nin en iyi yapıtlarından bazıları kabul edilen Hamlet, Kral Lear, Othello, ve Macbeth'i 1589 ile 1613 yılları arasında ki dönemde yazdı. Oyunları çoğunlukla komedi ve tarihîydi, bu türlerle 16. yüzyıl sonunda kültür ve sanatın zirvesine yükseldi. Daha sonra ise trajedilere ağırlık verdi.

  18 görüntülenme 1 yorum En son memci yorumladı Edebiyat
 • 0
  Ankara-Konya YHT kazası

  Sabah 06:30 civarında gerçekleşen kazada ilk belirlemelere göre 4 kişi öldüğü ve 43 yaralı olduğu belirtiliyor. Ankara'dan Konya'ya gitmek üzere olan Yüksek Hızlı Tren, yaklaşık 4 dakika sonra Marşandiz İstasyonu'na geldiğinde yol kontrolü yapan kılavuz tren ile çarpışmış. Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

  18 görüntülenme 1 yorum En son memci yorumladı Gündem
 • 0
  Adriana Lima Metin Hara cephesinde neler oluyor

  İlişkileriyle dünya gündeminde olan Adriana Lima ile Metin Hara'nın birlikteliklerinde kriz yaşadıkları öne sürüldü.

  Lima'nın, Instagram hesabından Hara'yı takip etmeyi bırakması ve ardından yayınladığı mesaj, ikilinin beraberliklerini noktaladıkları yönünde yorumlandı. Hara ise takibe devam ederken, Lima sayfasında birlikte çekilen kareleri ise henüz kaldırmadı.

  37 yaşındaki Lima, gelişmelerin ardından sosyal medyadan bir de mesaj yayınladı. Lima mesajında şu ifadeleri dile getirdi: “Kadınlar, siz kötü yetiştirilmiş erkekler için bir rehabilitasyon merkezi değilsiniz. Onu düzeltmek, değiştirmek, yetiştirmek ya da büyütmek sizin göreviniz değil. Siz bir yol arkadaşı arıyorsunuz; bir proje değil!”‬

  17 görüntülenme 0 yorum b-pinc yazdı Magazin
 • 3
  Dünyanın en güçlü orduları sıralaması (2018-Aralık)


  Dünyanın en güçlü orduları listesinde Türkiye 9. sırada yer aldı. Liderliği Amerika çekerken, ikinci sırada Rusya var.

  'Business Insider' isimli internet sitesi hazırladığı listeyle, dünyanın en güçlü ordularını sıraladı. Sıralama yapılırken; mevcut silah çeşitliliği, nüfus sayısı, savunma bütçeleri gibi kriterler göz önüne alındı. İlk üçte Amerika, Rusya ve Çin bulunurken, Türkiye listede 9'uncu sırada yer aldı.
  Türkiye'nin ardından gelen ülkelerin başında ise Almanya, İtalya gibi NATO üyesi ülkeler yer aldı.

  43 görüntülenme 0 yorum serkan yazdı Siyaset
 • 3
  Devlet Bahçeli'nin zafer formülü x+y=z

  "31 mart seçimlerinde cumhur ittifakı x+y=z formülü ile zillet ittifakı'nı alt edecektir. formülün açılımını şöyle yapabiliriz: ak parti'nin 24 haziran'da aldığı oy x, mhp'nin aldığı oy da y. buradan hareketle x+y= z. yani cumhur ittifakı, yani yüzde 52. buradan devam edecek olursak; x+y=z formülü zillet ittifakını yenecektir. yani; biz cumhur ittifakı olarak 31 mart seçimlerinde en az yüzde 52 ve üstü alarak zillet ittifakı'nın oyununu bozacağız."

  44 görüntülenme 0 yorum serkan yazdı Siyaset
 • -1
  WhatsApp'da artık reklam gösterecek

  WhatsApp, 2019 yılından itibaren platforma ilk defa reklam özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Reklam nerede gösterilecek diye merak ediyorsanız hemen söyleyeyim, reklam uygulaması durum güncellemeleri özelliğinde gösterilecek.

  20 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Teknoloji
 • 0
  Adalar manzarasının değişimi


  ekşisözlükte gördüm sabah sabah... moralim bozuldu... nasıl bir dönemde yaşıyoruz...

  26 görüntülenme 0 yorum Merve yazdı Gündem
 • 0
  Demet Akalın ile Okan Kurt boşanmamışmıydı?

  Geçtiğimiz eylül ayında boşanan ve 2 aylık aradan sonra barışan Demet Akalın ve Okan Kurt'un barışma sonrası ilk görüntüleri ortaya çıktı. (Haberin detayı için tıklayın.)

  17 görüntülenme 0 yorum Murat yazdı Magazin
 • 0
  InSight uzay aracı Mars'a indi


  Aracın yolladığı bir fotoğraf.

  NASA'nın uzay aracı InSight, beklendiği gibi TSİ 22:55'te Kızıl Gezegen'in atmosferine girerek iniş yaptı. InSight, son 6 yıl içerisinde NASA'nın Mars'a indirdiği ilk uzay aracı oldu.

  NASA'nın Mars'ta görev yapan Opportunity adlı uzay aracının devre dışı kalmasıyla Mars araştırmaları hızını yitirmişti. InSight'ın bu açığı kapatıp Mars'ın hem yüzeyi hem de yer altı yapısı hakkında detaylı bilgileri Dünya'ya iletmesi umuluyor.

  16 görüntülenme 0 yorum b-pinc yazdı Bilim